LIVELL ir RADIES!
PUBLIKĀCIJAS PRESĒ
Kontakti
 
 

 
 
.
 
L-arginīns

  Visi dzīvie organismi (piem. augi un dzīvnieki) ir līdzīgi, jo satur vielu, bez kuras nebūtu iespējams dzīvot. Tā ir obaltumviela vai proteīns (protos – pirmais). Olbaltumvielas sastāv no aminoskābēm.
 
  Aminoskābes ir proteīnu molekulu komponenti. Dažādi 28 aminoskābju savienojumi veido mūsu organismā 50000 dažādu proteīnu un 20 000 audu. Cilvēka organisms spēj sintizēt jebkuru olbaltumvielu no 20 000 aminoskābju. Kaut vai bez vienas aminoskābes, olbaltumvielas neveidojas. Aminoskābes piedalās centrālās nervu sistēmas darbībā. Ļauj nervu sistēmai sūtīt un saņemt signālus. 80% aminoskābju sintezējās aknās, bet pārējās saņemam ar pārtiku. Organismā nepārtraukti notiek aminoskābju izmantošanas process. Kaut vienas no tām nepietiekamība noved pie slimības.   Aminoskābju nepietiekamība var veidoties, nepareiza uztura, kā arī gremošanas sistēmas proteīnu apgūšanas rezultātā. Aminoskābju atjaunošana īpaši svarīga distrofijai, psihiskās nervu un sirds asinsvadu slimībām,hroniska noguruma sindromam, diabētam, epilepsijai, veselības atgūšanai pēc alkohola lietošanas vai pēc ilgstošas diētas ievērošanas.   L-arginīns, tāpat kā citas aminoskābes, kalpo par celtniecības materiālu, no kura organisms sintezē olbaltumvielas, hormonus, fermentus.   Nokļūstot uz gļotādas, mentols pastiprina L-arginīna uzsūkšanos, kas, radot lokālo iedarbību, veicina šūnu atjaunošanos. Tālāk iesūcoties un nokļūstot asinsrites sistēmā, no L-arginīna sintezējas ferments un šūnās izveidojas slāpekļa monoksīds (NO) – nestabils savienojums, kas, organismā eksistē tikai apmēram 2 stundas. NO klātbūtnes laikā organismā notiek visu asinsvadu sieniņu muskulatūras atslābināšanās, kas ievērojami veicina cilvēka organisma asins un limfas aprites uzlabošanos. Bez tam slāpekļa monoksīds vada procesus gan šūnu iekšienē, gan arī starp šūnām, tas piedalās un paātrina nervu impulsu pārvadi no viena nervgala uz otru, daudz ātrāk nekā dabīgie neiromediatori. L-arginīns ir atbildīgs par daudzu funkciju izpildi organismā.
 
L-arginīns ir proteīnu veidojoša neaizstājamā aminoskābe kā pieaugušajiem, tā bērniem. Visā pasaulē arginīnu dēvē par visvarenāko kardioloģijas un imunoloģijas aminoskābi. Arginīns ir slāpekļa oksīda (NO) – nostiprina asinsvadus, tāpēc to sekmīgi var pielietot dažādos gadījumos.
 
Tas:
* rūpējas par sirds un asinsvadu sistēmas veselību;
* veicina asinsvadu paplašināšanos, tādējādi novēršot aterosklerotisko plātnīšu veidošanos;
* nodrošina asins pieplūdi ekstremitātēm;
* labvēlīgi ietekmē priekšdziedzera darbību;
* palēnina labdabīgo un ļaundabīgo audzēju attīstību;
* regulē hormonu izstrādi;
* veicina brūču sadzīšanu;
* stiprina imūnsistēmu;
* pielieto pie kuņģa problēmām;
* tiek pielietots bodibildinga līdzekļos, lai palielinātu muskuļu masu un samazinātu tauku daudzumu;
* spēlē svarīgu lomu aknu cirozes un tauku infiltrācijas problēmu ārstēšanai vai novēršanai
* veicina dezintoksikācijas procesus aknās (pirmām kārtām amonjaka neitralizēšanu).

 L-arginīns ir dabiskā aminoskābe, kas atrodama struktūras olbaltumvielu, fermentu, globulīnu un hormonu sastāvā cilvēka organismā. Tieši ar to pamatojumi daudzi atveseļošanas efekti, uzņemot papildus L-arginīnum pat tādi, kas pirmajā brīdī šķiet brīnumaini.
 Tam piemīt lielisks psihotropisks efekts. Izraisot somatropīna (augšanas hormons) daudzuma palielielināšanu līdz augšējai normālai robežai, L-arginīns uzlabo garastāvokli, izraisa cilvēka aktivitāti, iniciatīvu un izturību, ieviešot noteiktas kvalitātes psihisko enerģiju cilvēka uzvedībā.
To izmanto hipertoniskās slimības profilaksē un ārstēšanā, jo šī viela veicina artēriju gludās muskulatūras saspringtības samazināšanos, pazeminot diastolisko, apakšējo asinspiedienu.
 Lieto arī aterosklerozes profilaksei, asins reoloģisko īpašību uzlabošanai. Tas neļauj veidoties asins recekļiem un šie recekļiem pielipt pie artēriju iekšējām sieniņām, samazinot trombu un aterosklerotisko plātnīšu veidošanās risku.
L-arginīns tiek pielietots tādu slimību, kā aknu cirozes novēršanai un aknu taukmaiņas procesu ārstēšanai un profilaksei.
 L-arginīns tiek lietots, lai palielinātu nieru attīrīšanas potenciālu, izvadot slāpekļa maiņas gala produktus.

SVARĪGI ZINĀT : "Livell" sastāvā esošais L-arginīna un mentola savienojums ir patentēts! Mentols šajā gadījumā darbojas kā transportieris, kas nodrošina L-arginīna ātru uzsūkšanos asinsrites sistēmā caur jebkura veida gļotādu. Tāpēc lietojot L-argenīnu citos veidos, var negūt vēlamo rezultātu.

   

 
Created by I.am.human.lv